SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosor 15338293
nr 1533 8293
Dosor
6 st, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 4-9 cm. Vikt: 335 g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 10 april 2023
kl 19:05:37
4/4 12:53:12
1.500 kr
7/4 18:12:17
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver